Przejdź do treści

Drugie, przeczące pierwszemu, że winne powstawaniu tej deformacji stóp są wysokie obcasy. Przyczyny powstawania palucha koślawego związane są również bowiem m.

Buty na szpilkach — to wbrew naturze Dane mówią same za siebie: jak zaobserwowali ortopedzi, na dziesięć osób, które mają problemy ze stopami i kręgosłupem, aż sześć-siedem nosiło buty na obcasach.

Leczenie szpilki Po zraniniu slonca stawow

Oto, jak działa ten mechanizm: ludzka stopa jest naturalnie przystosowana do chodzenia boso. Położona naturalnie — czyli na płasko — jest główną podporą całego ciała.

Leczenie szpilki Zapalenie stawow Mizinz na lewej rece

Na jej powierzchni rozkłada się cały jego ciężar. Natomiast gdy zakładamy buty na obcasach, pięta wędruje do góry, a siły ciążenia przesuwają się naprzód stopy.

Leczenie szpilki Kiedy boli stawow

Chodzenie na obcasach — przeciążenie kręgosłupa W przypadku bardzo wysokich obcasów cały ciężar spoczywa na samych palcach u stóp! Kolana są nienaturalnie zgięte, a biodra za bardzo wysunięte do przodu.

Taka postawa powoduje, że lędźwiowy odcinek kręgosłupa jest nadmiernie wygięty i przeciążony. A to już lordoza!

Leczenie szpilki Bol stawow i zakazenia

Potem wszystko już sypie się jak domek z kart: uniesiona stopa powoduje, że ścięgno Achillesa ulega skróceniu, a po pewnym czasie stałemu przykurczowi. Z powodu usztywnienia kręgosłupa zaczyna boleć i drętwieć kark.

Leczenie szpilki Zloty mal z bolem w stawach

Ramiona się garbią i zaokrąglają, co wpływa na całą sylwetkę i napięcia w barkach. Mało tego — jak twierdzą ortopedzi, jeśli przez dziesięć lat będziemy nosić Leczenie szpilki na obcasach, możemy być pewne, że będziemy cierpieć na artretyzm.

Buty na szpilkach – to wbrew naturze

Nie jest lepiej, gdy przerzucamy się na platformy lub koturny — usztywniamy wtedy Leczenie szpilki sylwetkę i zaczynamy chodzić jak na szczudłach, bo nie czujemy podłoża. Z powodu napięcia ciała kręgosłup zaczyna drżeć. To zaś prowadzi do niestabilności i urazów kolan.

Leczenie szpilki Krem bolu w stawach Chondroc

Chodzenie na obcasach — haluksy Nacisk całego ciężaru ciała na przedni odcinek stopy powoduje, że duży palec się wygina i nieuchronnie pojawiają się nieestetyczne haluksy.

Wbrew obiegowej opinii nie są one tylko chorobą dziedziczną.

Zazwyczaj mówi się, że są one efektem noszenia niewygodnego obuwia, a konkretnie — szpilek. Czy jednak jest to główny powód tego schorzenia? I jakie inne czynniki mogą przyczyniać się do rozwoju choroby? O tym się dowiesz w niniejszym artykule.

Powstają przede wszystkim na skutek noszenia wysokich obcasów oraz obuwia o wąskich czubkach. Kiedy środek ciężkości ciała przenosi się na przodostopie, paluch stopy wykrzywia się w stronę pozostałych palców bo, jak twierdzą specjaliści, dochodzi do przewagi mięśni przywodzicieli nad odwodzicielami. Jeśli nie zdejmiemy szpilek i nie przerwiemy tego procesu, na starość nie mamy co marzyć o wąskich, eleganckich stopach!